Dikkaldırım Cd. No:58/B Osmangazi / BURSA
+90(552) 892 00 61

Estetik Dolgu

Doktora Soru Sor
Online Randevu Al
Estetik Porselenler
İnsan gülüşünü ve yüz ifadesini en yakından ilgilendiren faktörlerden biri düzgün görünen dişlerdir. Bu konuda sıkıntı yaşayan insanların günümüzde başvurduğu çözüm yollarından biri Laminate porselenlerdir.
Porselen Lamina Nedir ?
Dişlerin üzerine yapıştırılan son derece ince porselen tabakalarıdır. Yapıştırılan porselenler ince olmalarına karşın dişe yapıştırıldıklarında oldukça dayanıklı hale gelirler.
Hangi Durumlarda Porselen Lamina Uygulanır?
– Dişlerde kırılma veya aşınma varsa – Dişlerde renk ve şekil sorunu varsa – Diş boyları kısa ise – Ön dişler arasındaki boşluk rahatsız edici ise uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemlerinden biri porselen diştir.
Porselen Lamina Nasıl Uygulanır?
Diş hekimi ilk seansta dişlerin ölçüsünü aldıktan sonra ilk halin fotoğraflarını çeker. Dişetleri kontrolden geçer ve gerekiyorsa öncelikle onlara tedavi uygulanır. Dişeti tedavisi uygulandıysa 15 gün kadar bekledikten sonra dişlerin ön kısmında laminate porselen uygulaması için yer açmak amacıyla aşındırma işlemi yapılır. Alınan ölçülere göre laboratuarda hazırlanan porselen kalıplar bir sonraki seansta dişe yerleştirilir.
Porselen Dişin Özellikleri
Laminate porselen uygulanan dişler çok doğal ve estetik bir görünüme sahiptirler. Bilmeyen biri bunları kendi dişlerinizden ayırt edemez. Dişlerin arka yüzeylerinde kalan kısım herhangi bir işleme uğramadığı için dil için rahatsız edici bir durum oluşmaz.
Hangi Durumlarda Porselen Diş Uygulaması Yapılamaz?
Daha önce kesim veya kaplama işlemi uygulanmış dişlere porselen diş uygulanamaz. Dişlerde kapanış problemi varsa ya da dişler çok çarpıksa yine işlem uygulanamaz. Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Porselen dişler yapıştırıldıktan sonra kendi dişlerinize gösterdiğiniz kadar özen göstermeniz yeterlidir. Porselen dişler özel bir bakım istemezler. Düzenli bir ağız ve diş bakımıyla uzun yıllar sağlam porselen dişlere sahip olabilirsiniz.