Dikkaldırım Cd. No:58/B Osmangazi / BURSA
+90(552) 892 00 61

Tedavi Seçenekleri

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN TEDAVİLER

TEDAVİler

BURSA DİŞ MERKEZİ olarak sizler için verebileceğimiz en iyi hizmetin yanında tüm tedavi seçeneklerini sizlere vermek istiyoruz. Bu sebeple aramıza sürekli alanında uzman doktorlar katıyor ve sürekli kendimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Diş etlerinizin altındaki çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilen herhangi bir yan etkisi olmayan, titanyum metalinden imal edilen; vida ve çivilere implant adı verilir.

Polikliniğimizde konusunda uzman çene cerrahımızla , son sistem teknolojik cihazlarla donantılmış ameliyathanemizde , hijyenik bir ortamda;

Diş röntgeni ile dişlerin, kemik ve diş etlerinin muayene sırasında görünemeyen kesimlerinin x ışını yardımıyla görüntülenmesi sağlanır.

Diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür.

İnsan gülüşünü ve yüz ifadesini en yakından ilgilendiren faktörlerden biri düzgün görünen dişlerdir. Diğer çözüm yollarından biri ise Laminate porselenlerdir.

Hasarlı bir dişi yeniden eski haline getirmek için dişe uygulanan bir kaplamadır. Amacı dişi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve korumaktır.

Hareketli protez hasta tarafından takılıp çıkartılabilen ve eksik dişlerin yerini tutan yapay bir aygıt demektir.Hareketli protez hasta tarafından takılıp çıkartılabilen ve eksik dişlerin yerini tutan yapay bir aygıt demektir.

Lazer operasyonları diş hekimliğinde yumuşak ve sert dokuda gerçekleştirilmektedir.Bu uygulamalardan bazıları, diş çürüklerinin temizlenmesi, diş beyazlatma, estetik diş tedavileri…

Yirmi Yaş Dişleri, çenenin her iki tarafının en sonundaki üçüncü büyük azı dişleridir.En son çıkan azı dişler olduğu için ağızda yeteri boşluk olmazsa ve buna bağlı olarak diş etinin altında dişler gömülü kalabilmektedir.

Ağız kokusu toplumda çok büyük bir sorundur olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça yaygın görülür ve sosyal ortamlarda sizi ve diğer insanları çok rahatsız eder.

Sararmış dişlerle gülmek bir yana konuşmak bile istemeyiz.Özgürce konuşmak ve gülmek için bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorsak düzenli olarak fırçalamalıyız.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-12 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak kalması için sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.

Ortodonti kapanış bozuklukları ve dişlerin çenedeki konumlarının durumunu inceleyen , teşhis eden bu bozuklukları oluşmadan önce önlem alan , oluştuktan sonra tedavi eden bir diş hekimliği dalıdır.

Endodonti halk arasında bilinen adı ile kanal tedavisidir. Aslında Yunanca kökenli olan bu kelime endo “içinde” ve odont “diş” kelimesinin birleşmesi sonucu oluşmuştur.

Dişlerin görünümündeki problemler insanların sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen önemli bir öğedir.Göz alıcı bir gülümseme kişilerin özgüvenini ve sosyal iletişimini arttırır.

Grafikte dünya üzerinde ülkelerin ne kadar diş sağlığına gösterdiği öneme dair bir istatistik mevcut. Ülkemiz bu grafike 4. sırada yer alıyor.

1
%
Macaristan
1
%
İspanya
1
%
Polonya
1
%
Türkiye

EN ÇOK KULLANILAN TEDAVİLER

Ülkemizde ve kliniğimizde en çok kullanılan tedavi yöntemlerini sizler için derledik ve bu tedavileri görmüş hastalarında görüşlerini aldık.

Dental Radyoloji
0%
20 Yaş Tedavisi
0%
Diş Beyazlatma
0%
İmplant
0%

Ülkemizde halkımızın yüzde 90’ının ağzında diş çürüğü ve diş eti hastalıkları var. Türkiye’de 12 yaş çocuklarında DMFT oranı (muayene edilen bireylerdeki toplam çürük,eksik diş ) %5,7’dir. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2023 yılı DMFT hedefi %1’dir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri’nde verilen ağız diş sağlığı hizmeti topluma sadece sayısal olarak hizmet erişimine yönelik artış sağlamakta; nitelik, kültürel ve sosyal olarak gelecek nesillere ölçülebilir bir iyileştirme yaratamamaktadır. Bu aksaklıklar nedeni ile insanlar doğru ve zamanında ağız diş sağlığı hizmeti alamayınca tedavilerini erteliyor, unutuyor, alışkanlıklar tam tersine dönüyor. Yani kötü bir ağız bireyin genel sağlık durumunu da negatif etkiliyor. Ülkemizdeki tablo bu.

Ağız ve diş sağlığında Türkiye, gelişmiş pek çok ülkenin gerisinde kalıyor. Hanelerin sadece yarısına diş macununun girdiği Türkiye’de kişi başına düşen diş macunu tüketimi yılda 100 gram iken, tüketim İspanya’da 155, İtalya’da ise 270 gramı buluyor. Gelişmiş ülkelerde yılda ortalama 2 defa diş hekimine gidilirken, Türkiye’de nüfusun yüzde 43’ü son 1 yıldır diş hekimine hiç gitmiyor.
Hatice Erbaş
Hasta

Buraya gelmeden birçok yerde tedavi görmeme rağmen ağrılarım ve sıkıntılarım geçmek bilmedi.
Ancak Bursa Diş Merkezinde doğru teşhis ile tedavimi çok hızlı ve doğru bir şekilde tamamladım.

Ahmet Köse
Hasta

Zamanında dişlerimi çok ihmal ettiğim için ciddi sağlık sorunları yaşadım.Ancak Bursa Diş Merkezi sayesinde sağlığıma yeniden kavuştum.

Buse Karagöz
Hasta

Diş beyazlatma işlemi yaptırmak istiyordum ancak bazı endişelerim vardı.Ancak Bursa Diş Merkezi bu konudaki tecrübesi ve bana verdikleri güven sayesinde şu an inanılmaz güzel bir gülüşe sahibim.