Dikkaldırım Cd. No:58/B Osmangazi / BURSA
+90(552) 892 00 61

Diş Beyazlatma

DOKTORA SORU SOR
ONLINE RANDEVU

Endodonti halk arasında bilinen adı ile kanal tedavisidir. Aslında Yunanca kökenli olan bu kelime endo “içinde” ve odont “diş” kelimesinin birleşmesi sonucu oluşmuştur. Buradan da anlaşılacağı üzere dişlerin iç kısmıyla ilgilenen ve burada çıkan sorunları gideren bir bilim dalıdır.
Şikayetler genellikle sıcak ya da soğuk bir yiyecek tüketildikten sonra uzun süre dişlerinde geçmeyen ağrılar, boyun bölgesinde belirgin şişlik ve zonklama olarak seyreden ağrı geçişleri gibi sorunlardır. Bunların sebebi de dişte oluşan çürüğün çok derinlere inmiş olmasıdır. Bu gibi şikayetlerin tanısı konulurken başlı başına sadece dişten kaynaklı bir durumdur demek doğru değildir. Tüm kontroller sağlandıktan sonra oluşan bu durum dişten kaynaklı ise ve diş kanal tedavisine ihtiyaç duyuyorsa bu aşamada tedavi sağlanır.

Kanal tedavisi kim tarafından yapılmalıdır?
Uzman bir endodontist tarafından da doğru tedavi sağlanmış olur.

Bilinenin aksine kanal tedavisi yapılan dişte tekrar kanal tedavisi yapılmayacak diye bir durum yoktur. Yetersiz ya da yanlış kanal tedavileri sonradan iltihaplanmalara yol açabilir. Ya da iyi yapılmış bir tedavi farklı nedenlerle izolasyonunu kaybedip bakteri sızıntısına bağlı olarak iltihaplanabilir. Tüm bu sebepler tekrar kanal tedavisi gereksinimini doğurur.

Hastalarımız açısından dental işlemler arasında en korkutucu ve anlaşılması zor tedavi genellikle kanal tedavisidir. Kliniğimizde yaptığımız endodontik tedavi prosedürünün ana hatlarını burada özetleyerek, hastalarımızın kanal tedavisi konusundaki merak ve korkusunu gidermeyi amaç edindik.

[/vc_column]
The Teeth of the Twenties are the third molar teeth at the end of both sides of the jaw. As the most recent molars are present, there may not be enough voids in the mouth and the teeth may remain buried beneath the gum or bone. As a result, swelling, pain or oblique teeth may appear in the palate.
In our polyclinic with our expert jaw surgeon, sterile and equipped with the latest system technology in our operating room Twenty Years Teeth extraction service is provided. For further information please contact.