Dikkaldırım Cd. No:58/B Osmangazi / BURSA
+90(552) 892 00 61

İmplant

Doktora Soru Sor
Online Randevu Al
İMPLANT NEDİR ?
Diş etlerinizin altındaki çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilen ve organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan, titanyum metalinden imal edilen; plak, vida ve çivilere implant adı verilir. İmplantlar yerlerine yerleştirildikleri eksik doğal dişlerin görevlerini üstlenirler. Doğal dişlere en iyi alternatif olan diş implantları, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlayarak, yüzünüze estetik ve doğal bir görünüm kazandırır.
NEDEN İMPLANT?
İmplant uygulamasında, eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. İmplantlar çene kemiğini kaynadığı için, yapay dişler için sabit destek sağlarlar. İmplantlara takılan protez ve köprüler, ağzınızın içinde kaymazlar. Böylece çiğneme ve konuşma problemleri ortadan kalkmış olur. Ayrıca kaybedilen 1 diş yerine 1 implant yapıldığı için sağlam olan dişlerin köprü için kesilerek kaybedilmesini önler.İMPLANT NASIL YAPILIR?
İmplantın yapılışı muayene, operasyon, iyileşme aşaması , implantın üst yapısının yerleştirilmesi ve protezin yapılması şeklinde gerçekleştirilir. İyilrşmr süreci yaklaşık 3-4 aydır. İmplant kemik gelişimi tamamlanan herkeste uygulanabilir. İmplantlar gereken bakım yapıldığı taktirde bir ömür boyu kullanılabilir. İmplantlar organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmıştır. Bu sebeple vücudun implantı reddetmesi mümkün değildir.